"Моя професія – мій успіх, моє майбутнє": на Хмельниччині стартував проект розвитку профтехосвіти

02/03/2021, Робота в окрузі

image

2 березня на Хмельниччині стартував соціальний проект розвитку профтехосвіти «Моя професія – мій успіх, моє майбутнє», основна мета якого – популяризувати робітничі професії серед місцевої молоді. За підтримки благодійного фонду «Ми поруч» проект існує вже два роки.

В рамках проекту на базі вищого професійного училища №25 розпочався Фестиваль професій «Твій старт в успішне життя». Протягом п'яти днів учні з 23 закладів області змагатимуться за звання найкращого за дев’ятьма найбільш популярними професіями. 


Старт проекту за ініціативи народного депутата Сергія Лабазюка був закладений ще у минулому році під час проведення круглого столу «Співпраця бізнесу і профтехосвіти» за участю освітян, представників закладів профтехосвіти та підприємців. В результаті був створений проект під назвою «Мій вибір, моя професія, мій успіх», в рамках якого учні мали змогу відвідувати підприємства, а підприємці завітали до закладів ПТО. Реалізація цього проекту дала змогу укласти 38 угод на пряме працевлаштування випускників.


Надалі в планах організаторів не зупинятися, а максимально зосередити увагу на проведенні профорієнтаційної роботи серед підлітків. Адже ринок праці вже багато років перенасичений юристами, економістами та соціальними працівниками. Натомість популярності набувають робітничі професії. Фахівці технічних спеціальностей стали максимально затребувані й на ринку праці Хмельниччини.

Згідно статестичним даним, станом на сьогодні в обласній службі зайнятості нараховують 5 тисяч 642 вакансії, 63% з них – робітничі посади. І потреба у таких працівниках щороку тільки зростає.