На Хмельниччині запустили масштабний проект з протидії булінгу в школах

24/02/2021, Робота в окрузі

image

На Хмельниччині за підтримки благодійного фонду народного депутата Сергія Лабазюка "Ми поруч" стартував обласний соціальний проект «Школа без булінгу».

У рамках ініціативи було проведено круглий стіл, присвячений темі формування безпечного середовища в закладах освіти. В обговоренні взяли участь директори хмельницьких середніх навчальних закладів, представники поліції, служби у справах дітей, професійні психологи та коучі.


24 лютого у Хмельницьку відбувся перший тренінг з протидії булінгу для педагогів, під час якого учасники розробили алгоритм профілактичних заходів. Такі ж тренінги у березні пройдуть у Кам`янці-Подільському та Шепетівці. Мета проекту - навчати дітей, батьків та педагогів розпізнавати булінг й миттєво та правильно реагувати на випадки насильства чи цькування.

Старт другого етапу проекту «Школа без булінгу» запланований на квітень цього року – тоді організатори планують провести для учнів 5-9 класів відкриті майданчики для спілкування. У якості спікерів, крім психологів та тренерів, залучать ще й українських зірок. Зокрема – акторку популярного серед підлітків серіалу «Школа», в якому висвітлюються гострі для сучасних школярів проблеми. 

Нагадаємо, згідно зі статистикою, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу. 24% дітей ставали жертвами цькування. А 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе. У 2019 році в Україні набув чинності закон, згідно з яким булінг був визнаний адміністративним правопорушенням.