На Хмельниччині вшанували ветеранів Афганістану

16/02/2021, Робота в окрузі

image

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця чужа та довга війна принесла Україні багато втрат та страждань. Подвиг наших військових назавжди залишиться у пам’яті майбутніх поколінь, а ця трагічна сторінка стане історичним уроком.

Традиційно в честь дня пам’яті представники благодійного фонду народного депутата Сергія Лабазюка «Ми Поруч» вшанували у Волочиську пам’ять вісьмох воїнів, життя котрих обірвалось на чужій землі. "Традиційно кожного року збираємося 15 лютого, згадуємо усіх полеглих солдат, відвідуємо їхні могили та покладаємо квіти"  - розповідає голова Волочинської спілки ветеранів війни в Афганістані Юрій Галаманський. 

Також помічники Сергія Лабазюка особисто відвідали та вручили продуктові набори усім воїнам-інтернаціоналістам Хмельницького та Волочиського району. Завітали і до матерів, які не дочекалися своїх синів з Афганістану. Одна з таких - Ванда Войцехівська. 

В останнє свого сина - Владислава Войцехівського - жінка бачила у 1979 році, коли проводжала на війну. На чужій землі хлопець загинув від кулі снайпера за місяць до повернення додому. Нині жінка часто перечитує короткі листи, котрі надсилав юнак. Ванда Францівна згадує: 17-ріний Владислав був красивим та кучерявим, а повернувся додому у цинковій труні. Вшанували ветеранів і у Хмельницькому, проте через стан здоров'я приїхати змогли не всі. 
"Десятки тисяч загиблих, поранених і покалічених хлопців. Немає слів для виміру горя дружин, батьків та близьких, які їх так і не дочикалися", - виразив слова скорботи помічник народного депутата Сергія Лабазюка Сергій Ковальчук. 

На передодні дня вшанування зустрілися з афганцями також і в Хмельницькій областній раді. Голова облради Віолета Лабазюк висловила ініціативу щодо проведення круглого столу з воїнами, ветеранами АТО та Операції Об'єднаних сил. В планах на майбутнє - створення будинку-хабу для ветеранів.