Осінь змін

05/09/2017, Публікації ЗМІ

image

Розпочався новий політичний сезон. В понеділок народні депутати на Погоджувальній раді керівників фракцій та голів комітетів Верховної Ради України обговорили порядок денний восьмої сесії. Улітку парламентарії розійшлися із чималим домашнім завданням, адже не змогли проголосувати за пакет законів, необхідних для важливих перетворень у медичній та освітній галузях. Окрім цього, уряд анонсував старт пенсійної реформи. Своїми амбіційними планами народні депутати поділилися з «Голосом України»
Сергій ЛАБАЗЮК, депутатська група «Воля народу»:
 — Усе літо провів у зустрічах із громадою свого округу. Це дає можливість зрозуміти, що потрібно людям, як вони сприймають ті чи інші законодавчі ініціативи і що потрібно змінювати. Для мене зустрічі з людьми важливі ще й тому, що їхні пропозиції стають у пригоді для моїх майбутніх законопроектів. Упевнений, що лише тоді, коли буде співпраця з громадою, прийматимемо рішення, які змінюватимуть життя громади на краще. Тепер після десятків зустрічей підбиваємо підсумки разом із помічниками і за результатами плануватимемо теми майбутніх законопроектів.
Що стосується роботи парламенту загалом, то перед літніми канікулами ми не поставили крапку в прийнятті важливих рішень. Тому думаю, що вже вересень пройде під знаком реформ. Це насамперед закон про освіту, пенсійна реформа, медична. Думаю, на цьому парламент і зосередить свої сили.
Щодо нашого профільного Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, то вже підготовлено понад 30 важливих законопроектів для розгляду в залі. Це законопроект про основні принципи та вимоги до виробництва органічної продукції, проект закону про безпеку та гігієну кормів. Не менш важливий проект змін, який стосується врегулювання проведення фітосанітарних процедур. Ну і один із найважливіших законопроектів — про розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю використання та охорони земель. Ці законопроекти — спільна робота комітету разом із профільними асоціаціями. Вони важливі для галузі і для країни загалом. Тому наш комітет наполягатиме на тому, щоб їх якомога швидше розглянули і прийняли.
Схоже, списи ламатимуться також довкола земельного питання. Що ми бачили до цього часу? Кожна політична сила намагалася на цьому заробити бали. Але ми маємо підійти до теми з «холодним розумом і гарячим серцем». Бо земля — наше основне багатство. Тому маємо дуже чітко все прописати, щоб українці були господарями на своїй землі.
Нині аграрії не так бояться продажу землі, як не розуміють механізму, за яким усе відбуватиметься. Люди не готові до відкриття ринку, бо їм роками вкладали в голову страхи. Ми маємо зрозуміти, що землю треба відпускати у вільне плавання. Але вітчизняний аграрій — хоч малий, хоч великий — реально купити цю землю не зможе. Немає чіткого розуміння, скільки вона має коштувати. Тому повне відкриття ринку варто відкласти на конкретно визначений термін, скажімо, на три-п’ять років, і чітко на всіх рівнях розпланувати дії на цей період.
Детальніше: http://www.golos.com.ua/article/293067