У Волочиську вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

28/10/2020, Громадська діяльність

image

День визволення України від нацистських загарбників відзначають щорічно 28 жовтня. У 2020 році виповнюється 76 різниця з цією важливої для нашого народу дати.
В Україні традиційно у цей день покладають квіти до пам’ятників та меморіальних комплексів, аби вшанувати пам’ять про тих, хто віддав життя та здоров’я, наближаючи день звільнення нашої держави від окупантів. Долучилися до заходів і у Волочиську.
Зокрема, участь у вшануванні Героїв взяли помічники народного депутата України Сергія Лабазюка:
«На жаль, сьогодні в Україні знову триває війна, і цілісність наших кордонів опинилася під загрозою, але неоціненний подвиг наших військових майже століття тому надихає на боротьбу», - підкреслила після заходу помічниця нардепа Валентина Ряба.
Нагадаємо, що вигнання нацистів із Закарпаття почалося 9 вересня 1944 року під час Східнокарпатської стратегічної воєнної операції, складовими частинами якої були Карпатсько-Дуклянська та Карпатсько-Ужгородська фронтові наступальні операції. У ході Карпатсько-Ужгородської операції війська 4-го Українського фронту здобули карпатські перевали і наступали на Закарпаття. 16 жовтня радянські війська оволоділи містом Раховом, 24 жовтня визволили Хуст і Сваляву, 26 жовтня – Мукачеве, а 27 жовтня – Ужгород. Усталеною датою визволення України вважається 28 жовтня 1944 року.