У Тернопільській області відбулося виїзне засідання аграрного комітету

13/09/2017, Депутатська діяльність

image

«Проблеми ефективного розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в Україні та шляхи їх вирішення», а також «Сучасний стан та перспективи розвитку садівництва і переробки фруктів в Україні» - основні та актуальні теми сьогодення, 13 вересня обговорили на  виїзному засіданні члени аграрного комітету Верховної ради України.
Цього разу засідання відбулось на території Тернопільської області. Там учасників обговорення, а це народні депутати, представники міністерства АПК, голова обласної адміністрації, місцева влада та представники різних громадських організацій та підприємств ознайомили з роботою фермерського господарства у с. Пилява.

Зокрема, вони побували на молочно-тваринницькому комплексі ТОВ «Бучачагрохлібпром», де ознайомилися з доглядом за великою рогатою худобою, а також подивилися як відбувається механізований надій молока.
Власник сільськогосподарського підприємства Петро Гадз розповів, що утримує 8 тис. голів рогатої худоби, на фермі щодня надоюють 175 т молока. Середня заробітна плата на фермі становить 12 тис. грн.

 Також делегація оглянула молочний кооператив «Бучачекопродукт», де на прикладі однієї  сім’ї побачили усі переваги такої діяльності.  
Після того попрямували на яблуневий сад і холодильні обладнання фермерського господарства «Гадз».
Після того учасники сівши за круглий стіл обговорили проблемні питання цих та інших сфер сільського господарства.

«Цього року в бюджеті заклали 75 млн грн на відшкодування закладки молодих садів та будівництва комплексів. Але ці кошти йдуть на те, щоб погасити борги минулих періодів по цій програмі. Загалом треба 150 млн грн, щоб погасити борги. Щоб повернутися на темпи 2012 року, потрібно 500 тис грн. Але вже побачили, що держава, інвестуючи в садівництво, скажім 200-300 млн в рік, ці кошти повертає через 3 роки у вигляді податків. Ці інвестиції не проїдаються, вони створюють нові робочі місця і потім повертаються», – наголосив Сергій Лабазюк.

Окрім того парламентар додав, що комітет наполягатиме на позиції збільшення коштів з державного бюджету та потреби садівництва а це не менше 1 млрд грн. Ці кошти підуть на розвиток розсадників, на створення переробних комплексів та комплексів із зберігання вирощеної продукції, а також посадку нових садів.
«Аграрії за 7 місяців 2017 року сплатили до бюджету 9 млрд грн. Чому не повернути 1-2 млрд грн назад у галузь, яка є локомотивом економіки, яка постійно розвивається і створює робочі місця», – каже Сергій Лабазюк.

Останні новини