Розвиток агросекотру, підтримка громад та соцзахист: підбиваємо річні підсумки роботи у парламенті

28/12/2021, Депутатська діяльність

image

Народний депутат України, член політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк під час 5 та 6 сесій IX скликання Верховної Ради працював над розвитком агропромислового комплексу та підтримкою підприємців, відновленням економіки та посиленням інвестиційної привабливості України.

Основні напрямки роботи:

• Підтримка, розвиток агросектору та сільськогосподарської кооперації;
• Підтримка малого та середнього бізнесу в умовах карантинних обмежень;
• Відновлення вітчизняної економіки;
• Забезпечення індустріального розвитку та залучення інвестицій;
• Соціальний захист пенсіонерів та захист прав пільгових категорій громадян;
• Розширення освітніх пільг для дітей медиків, які померли внаслідок COVID-19;
• Охорона здоров’я дітей;
• Підвищення якості дитячого харчування відповідно нормам ЄС;
• Розвиток професійно-технічної освіти;
• Підтримка об’єднаних територіальних громад;
• Розвиток інфраструктури внутрішнього водного транспорту;
• Реформування сфери містобудівної діяльності.

За останній рік роботи у парламенті Лабазюк став автором та співавтором 30 законопроектів, вніс 427 поправки та виступив за трибуною в Раді понад 27 разів.На початку року – на тлі тарифної кризи разом з колегами-депутатами політичної партії «За Майбутнє» Лабазюк боровся за повернення пільг за перші 100 кВт для соціально-незахищених українців, своєю постановою пропонували встановити річний мораторій на підвищення тарифів на енергоносії.

Разом з іншими народними депутатами та членами Аграрного комітету Сергій Лабазюк домігся фінансового забезпечення запуску Міністерства аграрної політики та продовольства України. Профільне відомство отримало 6,86 млрд грн з державного бюджету і запрацювало!Врегулювання обігу технічних конопель – ще одне направлення, над яким розпочав працювати під час 5 сесії народний депутат: «І звичайно, не можу не наголосити на нашому спільному законопроекті №5596, який підписали народні депутати від різних фракцій. Ми об’єдналися заради 2 мільйонів українців – заради легалізації ліків! Не наркотиків! Це надважливий законопроект не тільки для медицини, а й для аграрної та переробної галузей України. Він відкриває нові горизонти для фермерів, дає змогу відкрити нові переробні лінії технічних конопель. Та насамперед – це ж створення нових робочих місць».

Ще один здобуток року – законодавча адаптація дитячого харчування в Україні до норм ЄС. Мова йде про закон №4554, який стосується підвищення якості продуктів дитячого харчування. Норми ухваленого закону встановлюють чіткі вимоги до якості молока, а також забороняють використання ароматизаторів, барвників, консервантів, стабілізаторів і інших речовин, які можуть впливати на його якість. Як пояснює парламентар, деякі положення законодавства в сфері дитячого харчування застаріли, оскільки були прийняті ще в 2006 році. Тому закон був вкрай необхідним.


Восени Рада підтримала два запити Сергія Лабазюка до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Перший стосується питання екології - виділення з держбюджету півмільярда гривень у вигляді субвенції, які будуть спрямовані до громад на природоохоронні заходи (покращення якості питної води, будівництво та реконструкція сміттєпереробних заводів, водогонів, каналізації та інше).

«В Україні склалася надзвичайна ситуація з відведенням та переробкою відходів – регіони не можуть забезпечити належної очистки та скидають забруднені речовини у річки, озера та ліси. Маємо ризик техногенної катастрофи в екологічних зонах», – пояснює нардеп.


Друге важливе для громад питання в частині впровадження посади - «Фахівець з державних (публічних) закупівель» у закладах загальної середньої освіти. На переконання парламентаря, публічними закупівлями повинен займатися спеціаліст, а не бухгалтер чи керівник школи. Такі зміни дозволять суттєво підвищити якість і оперативність не тільки оголошення закупівлі, а й юридичного супроводу процесу у разі недобросовісних учасників, котрі зривають важливі закупки для наших діток.

Далі з надважливого – формування Державного бюджету на 2022 рік. Разом з колегами-членами партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Лабазюк подав понад 400 поправок до головного державного кошторису. З головних поправок враховані наступні:

-Будівництво гуртожитків для студентів – збільшення видатків на 100 млн грн;
-Держпідтримки аграріїв на 2022 рік – пропонували додати 1,1 млрд до загального розміру в 5,8 млрд млрд грн, проте залишили 4,4 млрд грн. 
-Розвиток екстреної медицини – у 2022 році планувалося закупити 707 автомобілів для екстрених бригад. Своєю поправкою нардепи просили виділити хоча би 905 млн грн на цю програму. Бюджетний комітет дав доручення уряду врахувати ініціативу, але з бюджету на 2022 році ці видатки повністю прибрали. Натомість у Кабміні заявили, що врахували доручення комітету, запровадивши видатки під назвою «Виплати працівникам закладів охорони здоров’я у зв’язку з переїздом на нове місце роботи» у сумі 100 млн грн. Проте, як к купити 707 авто за ці кошти, поки невідомо.
-Реабілітація дітей з інвалідністю – просили збільшення видатків до 700 млн грн. Проте разом з "Жіночий рух "ЗА Майбутнє"" домоглися виділення 25 млн грн на реабілітацію діток з інвалідністю.


Як член ТСК з питань захисту прав інвесторів, Лабазюк працював в напрямку захисту бізнесу. Тому разом з колегами після ситуації з «Новою поштою», яку оштрафували на 325 млн грн через скаргу клієнта щодо посилки в розмірі 500 грн, розробили законопроект №6352 і пропонують переглянути розміри штрафів за порушення прав споживачів.

«А саме – прив’язати суму можливого штрафу до відсотку від реалізованої продукції. Вдосконалимо і питання судового захисту прав споживачів. Як результат, покращимо роботу служб та підвищимо якість сервісу для споживачів. Та найголовніше – зникнуть ручні механізми тиску на бізнес за надуманими підставами», - пояснює Лабазюк.

Крім того, проект передбачає запровадження інституту судового контролю над накладенням штрафів Держпродспоживслужбою.

Фінальною крапкою в роботі нардепа за 2021 рік стало удосконалення законопроекту про стимулювання виробництва молока, яким він пропонує виділяти фермерам дотацію на 1 тонну молока.